ארכינול היא קהילה פתוחה ומתפתחת;
היא הזמנה פתוחה להשתתפות

עד כה השתתתפו בפעילויות שונות כ-60 אנשים.

הפרויקט מונהג על ידי חברי גרעין ארכינול:


    אלון רוזנברג

אדריכל בוגר הטכניון, אני עוסק באדריכלות אקולוגית שמותאמת למשתמשים ולסביבה. אני גם מלמד את תחום הבניה האקולוגית.

אני מחפש את שילוב האדם במרקם הטבעי, ואת  הכנסת המרקם הטבעי  ( או ביתר דיוק יצירה של בתי גידול כמו טבעיים )לערים ולישובים, לא טוב היות האדם לבדו..

בשש השנים האחרונות אני עם בן זוגי במסע עמוק של בניית אמון, בינינו, בין בני אדם בכלל ובינינו  לבעלי החיים וגם אמון באלוהות, בקוסמוס, בהיותי ובהיותינו חלק מהכול. החיפוש אחר עבודה הוליסטית כמו גם חיים כאלה, מובילה אותי באופן טבעי לארכינול.

 ארכינול מהווה מבחינתי מרחב לחקירה: ארכינול הוא מקום קהילתי עוצמתי שמאפשר בתוכו יצירה של מקומות קהילתיים עוצמתיים מעצימים.

אני בארכינול כדי לאחד בין תחום התכנון, תחומי הסביבה ותחומי הקהילה בחיי .

אני בארכינול כדי לפתח אדריכלות הוליסטית, אדריכלות חדשה המבוססת על חיפוש אנושי של שילוב כוחות וניצול החוכמה של בני האדם בעבודת צוות. בעומק ההבנה שלי שילוב הכוחות הוא למעשה מעבר לשילוב כוחות בין בני האדם בלבד.

 

    חדווה פרעם

מתכננת סביבות עבודה יעודיות, וחברת צוות פיתוח אירגוני שעוסק בהובלת אסטרטגיות עבודה חדשות. עוסקת בפעילות ציבורית בקהילה מקומית ומעורבת בענייני קיימות, סביבה ואיכות חיים.

בשנים האחרונות, גיליתי את כוחה של הקהילה ואת תפקידה המרכזי בחיינו. כחברה בגלעין ארכינול אני מקווה לעשות למען הקהילה.

מראשית פעילותי המקצועית, חיפשתי בעולם שמתמקצע ומתמקד, מרחב חוקר, משתף ויוצר אשר נותן מענה למכלול ההיבטים, ואחראי על כולם ביחד.
במרחב הארכינולי מצאתי כוונה לחולל פעילות שיתופית של מארג מקצועי ואנושי רב משתתפים, לצורך יצירת מקומות קהילתיים עוצמתיים.

אני מביאה למרחב הארכינולי את ההסמכה שלי כיועצת לשיתוף ציבור בתהליכי תכנון פיזי וחברתי (הטכניון ומשרד הרווחה), את ההתמחות שלי במנשק אדם- מערכת Sc). Mמגיסטר למדעים בעיצוב תעשייתי בפקולטה לארכיטקטורה ולבינוי ערים של הטכניון) וכמו-כן, את הניסיון שלי בתכנון מנשקים פיזיים (חללי עבודה ופנאי) ווירטואליים (סביבות תוכנה).


    מני רוזנברג

אדריכל, יזם, גולש, חוקר. מייסד ארכינול.

ארכינול נולד/ה עם שובי ארצה לבנות ולהבנות, לאחר שנים באוסטרליה וביוון.

המפגש הוליד חיפוש, שצמח על קרקע עשירה והיה למחקר חי, שהביא לעיצוב ידיעה של מי האדריכל שאני רוצה להיות ומהי הפרקטיקה בה אני רוצה להיות שותף.

אני מאמין שאנו מתעוררים לחוש את הקשר הפשוט והברור שבין המציאות המרחבית, החברתית והתרבותית שלנו ומזהה את ההזדמנות שבקנה המידה הקהילתי לפעולה שהיא גם אפשרית וגם אפקטיבית. אנו חיים בזמנים מתרגשים ואני מודה על הברכה שבללמוד ולעשות עם אנשים מדהימים ושבלהיות שותף בתנועה משמעותית ובבניה של נקודת מינוף לקיימות.

 

    רון דביר

אני עוסק במסגרות שונות במחקר ובפרקטיקה של ניהול ידע וניהול חדשנות. יש לי אובססיה מיוחדת לתכנון של מרכזי חדשנות/מרכזי עתיד – מקומות היוצרים את התנאים הטובים ביותר לקבוצות  אנשים להמציא את העתיד. זוהי אקולוגיה של חדשנות ולכן כך נקראת החברה שלי.  בין היתר ערכתי ספר גדול ויפה על הנושא (אפשר לראות כאן)   והשתתפתי בתכנון מרכזים כאלה במספר מקומות בישראל ובאירופה  .(יש לי דוקטורט בניהול הון אינטלקטואלי – החומר הסמוי מן העין החיוני כל כך לפריחת קהילות וארגונים – ההון האנושי, ההון המבני, הון ההתחדשות, הון היחסים ועוד. אני גר בפרדסיה.

למה אני בארכינול?

תכנון מקומות קהילתיים (בדרך כלל בדגש של מרכזי חדשנות) מרתק אותי כבר שנים רבות.  אירועי קיץ 2011, המחאה החברתית, חידדו אצלי מאד גם את הצורך וגם את האמונה שאפשר אכן להקים מקומות כאלה. ואני  רואה בארכינול סוג של מעבדה משותפת בו אפשר לחקור ביחד, ללמוד זה מזה ואף להקים ביחד מקומות כאלה.אני סקרן לקחת חלק בקהילה מקצועית רב תחומית זו.

  


שותפים: